SRČNI INFARKT IN NOVE TEŽAVE ZARADI INFARKTA – POLICITEMIJA – MIELOFIBROZA – SPLENOMEGALIJA

Na mene se je obrnila gospa, ki so ji postavili diagnozo MIELOFIBROZA (klasična medicina opredeljuje kot motnjo kostnega mozga – kronična levkemija). Takole opisuje: »Moje težave so se začele, ko sem imela srčni infarkt (miokard), in sem po tem dogodku redno hodila na kardiološke preglede, med katerimi mi je zdravnik predlagal tudi pregled krvi. Po enem takem pregledu krvi, so mi postavili diagnozo policitemija (povečana vsebnost eritrocitov – rdečih krvnih celic). Hematokrit je bil povišan, prav tako hemoglobin, zato so mi v parih dneh naredili več venepunkcij. (Venepunkcija poteka kot običajen odvzem krvi, odvzamejo pa večjo količino krvi – ta postopek zmanjša število krvnih celic). ( Ker se krvne celice pomnožujejo v kostnem mozgu, klasična medicina policitemijo opredeli kot nenormalno delovanje kostnega mozga oz. krvni rak).

 

Nadaljevanje zgodbe: od takrat naprej je gospa hodila na preglede na Hematološko kliniko vsake 3 mesece, vmes pa še vsak mesec v ZD in če je bil Hematokrit višji od 0,46 so ji naredili venepunkcijo. Med pandemijo ni mogla na preglede v Ljubljano, ker ni bila cepljena. Kljub vztrajnemu prepričevanju zdravnice se ni cepila, saj je v sebi čutila, da to ni prava izbira zame. Prepričevala jo je v cepljenje in predlagala, da bi ji istočasno dali še injekcije za redčenje krvi. V obdobju pandemije COVID19 se je prebila s pomočjo svoje osebne zdravnice, ki ji je občasno opravila venepunkcijo. Ko je zdravnike vprašala glede prehrane niso imeli kakšnih posebnih navodil, rekli so, da naj je čim manj mesa in naj se izogiba rdečemu mesu. Iz tega je sledila tudi odločitev, da se prehranjuje presno in je jedla samo sadje, zelenjavo in oreške. Počutila se je dobro, vendar je precej shujšala.

Tako shujšana je šla na Hematološko kliniko k zdravnici, ki jo je zaradi shujšanosti takoj poslala na odvzem kostnega mozga, kar je bil zelo boleč poseg. Naročeno ji je bilo, da naslednji dan po posegu prične jemati zdravilo Jakavi (citostatik). (Jakavi so ji predpisali še preden so imeli izvide preiskave).

Dr. Hamer trdi v svojih zapisih, da je punkcija kostnega mozga zelo nevarna za pacienta, če je kost na kateri delajo punkcijo v biološkem procesu. Namreč če je proces že tako daleč, da se med kostjo in pokostnico (kožica na kosti) že formira kalus (nezrelo kostno tkivo), ki je v tekočem stanju, da se lažje vgradi v samo kost in jo s tem ojača, z iglo prebodejo pokostnico in kalus izteka zdaj v mišico in tam povzroča SARKOM, ki je po klasični medicini najhujši kostni rak in zelo težko ozdravljiv, saj se pokostnica skoraj nikoli ne zapre, zato se kalus izliva v mišico, tam otrdi in lahko povzroča sarkom.

Zdravnica ji je povedala, da ima slabe izvide, vendar če bo pridno jemala tablete jakavi, da bo živela še 5 let.

Potem se je obrnila na drugega zdravnika, v upanju, da bo kaj bolje, ampak na zadnjem pregledu kjer je bila 10 minut je 3x zaspal. Vsakič, ko se je zbudil je ponovil isto vprašanje (koliko ste pa vi stara gospa?) …videla je, da nima nobenega smisla in odšla.

Tablete Jakavi ( citostatik) je jemala približno tri mesece, vendar se je začela počutiti vedno slabše –  vse vrednosti krvi so padle, pojavila se je anksioznost, slabost, bolečine v mišicah in občutek dušenja, prenehala je voziti avto. Močno se ji je povečala tudi vranica, čutila jo je skoraj do popka. Na zadnjih pregledih so se strinjali, da počasi preneha z zdravljenjem z Jakavi. Naslednji pregled v kratkem, vendar ne bo šla. Zanimivo je, da ima ves čas občutek, da nima te bolezni in to je zdravnikom tudi povedala. Gledali so jo s pomilovanjem in ji priporočali, da je najbolje zanjo, da se čim prej sprijazni z diagnozo.«

MOJ ODGOVOR: Vedno se moramo vprašati zakaj se določeni simptomi pojavijo, v tem primeru, zakaj bi telo pospešeno pričelo proizvajati več rdečih krvnih celic – eritrocitov. Ko možgani zaznajo premalo kisika v telesu se pričnejo pospešeno razmnoževati eritrociti in sicer kot pomoč telesu za prenos več kisika v vse celice telesa, ker telo mora biti oksigenirano. Ko klasična medicina ugotovi, da ima človek več krvnih celic smatra, da je to patološko, bolno… Hamerjeva medicina pa to obravnava kot pomoč telesu zaradi premalo kisika. (podobno se dogaja z alpinisti, ki plezajo na Himalajo). Funkcija eritrocitov je prenos kisika in normalen del biološkega procesa telesa je da se odzove s proliferacijo eritrocitov.

Premalo kisika je imelo telo zaradi doživetega srčnega infarkta. Ko levi miokard doživi epileptoidno krizo (opisujem v knjigi), se krvni tlak v desnem srčnem prekatu zniža, kar povzroči hipotenzijo. Nizek krvni tlak povzroča slabo cirkulacijo (bledica, omotičnost) in v akutnih primerih popoln kolaps sistemskega krvnega obtoka z akutno slabostjo in lahko tudi izgubo zavesti. Da bi telo ohranilo  delovanje srca, se utrip pospeši. Običajno se število rdečih krvnih celic poveča (policitemija,  kar so tudi ugotovili), da nadomesti začasno pomanjkanje kisika. Znižani krvni tlak pa zmanjša tveganje za razpad miokarda ob krčih srčne mišice (»srčna epilepsija«). Zato so perforacije med infarktom levega miokarda redke. Telo samo vse uravnava in poskus zvišanja krvnega tlaka z zdravili bi lahko povzročilo pretrganje srčne mišice in smrt.

Torej policitemija je po dr, Hamerju pomoč telesu ob pomanjkanju kisika v telesu, zaradi prepočasnega krvnega toka, posledično do celic prepočasi pride kisik, tako bi več eritrocitov lahko preneslo več kisika in takšno stanje nikakor ni patološko in venepunkcija je nepotrebna, saj je telo pospešilo proizvodnjo eritrocitov kot pomoč za preživetje. Ker so delali venepunkcije, je telo še naprej želelo pomagati in neprenehoma proizvajalo nove eritrocite, ker so jih z venepunkcijo odstranjevali iz krvnega obtoka. Posledično je nastalo veliko brazgotin v samem kostnem mozgu, kjer se rojevajo krvne celice in posledično so ugotovili mielofibrozo –  brazgotinjenje kostnega mozga, kar po klasični medicini pomeni kronična levkemija.

 Klasična medicina tudi trdi, da za nenormalno visoko proizvodnjo eritrocitov pri RUBRA VERI ne najdejo nobenih vzrokov, zato je to patološko.

Če telo potrebuje več solznega filma zaradi prahu, se bodo pričele razmnoževati celice v žlezi veke da bi lahko proizvedle več solznega filma ki bo očistil in mazal oko, ko je ženska noseča, se ji začnejo povečevati celice mlečne žleze- jasno je zakaj, zaradi mleka…, ko telo zazna potrebo po več žolča, se pričnejo razmnoževati hepatociti jetrne celice itd…. vse to dr. Hamer razume kot potrebo telesa po teh celicah, ravno tako potrebo po eritrocitih, levkocitih…. Zato je bilo v tem primeru logično povišana proizvodnja eritrocitov (tudi hematokrit in hemoglobin) za boljšo oskrbo celic s kisikom…

Žal, se klasična medicina ne sprašuje zakaj je do povišanja proizvodnje eritrocitov prišlo, oni imajo neke standarde- meje od-do in če laboratorij ugotovi vrednosti krvnih celic izven teh meja je patološko in je v tem primeru potrebno spuščati kri…., kar je nepotrebno, ker se mora telo znova in znova boriti in proizvajati več eritrocitov, ki bi lahko prenesli v celice več kisika in z venepunkcijami se naredi velika škoda telesu.

Moje mnenje okrog spremembe prehrane na rastlinsko hrano je bila napaka, saj rastlinska hrana pomeni do 80% manj železa ki se absorbira v telo, telo pa je proizvajalo večje količine eritocitov, ki po moje niso bili optimalno opremljeni z železom, ki je nujen za prenos kisika. Spremembe prehrane je potrebno vedno načrtovati v celoti, pred tem pogledati krvno sliko, ali je telo sploh zmožno za tako odločitev.

Vranica je specializirana bezgavka in zato pomemben del limfnega sistema. Njena glavna naloga je filtriranje krvi in shranjevanje trombocitov. Trombociti so krvne celice (proizvedene v kostnem mozgu, ki imajo sposobnost strjevanja krvi in so zato bistvenega pomena za celjenje ran.

Biološki konflikt, povezan z vranico, je konflikt krvavitve (konflikt samorazvrednotenja, povezan s krvjo). Konflikt v resnici sproži vsaka pretirana misel v zvezi s krvjo – pogosto povzroči veliko paniko. “krvni rak” (levkemija), strah pred nečim povezanim s krvjo, ali zaskrbljujoči rezultati preiskav krvi lahko prav tako povzročijo konflikt krvavitve in to je diagnoza, ki so jo postavili, torej diagnoza KRVNI RAK. Največji krvni konflikt pa je doprineslo pogosto izvajane venepunkcij.

Med konfliktno aktivno fazo vranica nekrotizira, kar povzroči majhne luknje v vranici. Začenši z konfliktom v zvezi s krvjo trombociti, ki niso potrebni (za celjenje ran, ali zaradi strahu krvnih strdkov), zapustijo periferni krvni obtok in se premaknejo v vranico, kjer nekrotizirano območje predstavlja idealen prostor za shranjevanje trombocitov, dokler se krvavitveni konflikt ne konča, ni razrešen. Zato je med konfliktno aktivnostjo število trombocitov nizko, tako kot je bilo ugotovljeno pri gospe. Če je konflikt intenziven, število trombocitov pade na vrednosti, ki kažejo na trombocitopenijo. Nizka količina trombocitov v krvi je namenjena preprečevanju nastanka krvnega strdka ali tromba v krvnih žilah. Zaradi zmanjšanega števila trombocitov je nagnjenost k modricam in lažjim krvavitvam (tudi med aktivnim konfliktom samorazvrednotenja, ki vključuje kosti ). To lahko povzroči dodatne krvavitvene konflikte.

Torej policitemija je po dr, Hamerju pomoč telesu ob pomanjkanju kisika v telesu, da bi več eritrocitov lahko preneslo več kisika in takšno stanje nikakor ni patološko in venopunkcija je nepotrebna, saj je telo pospešilo proizvodnjo eritrocitov kot pomoč za preživetje. Veliko ljudi nima nobenih simptomov, ko jim prvič odkrijejo policitemijo. Bolezen se pogosto odkrije med rutinskim krvnim testom ali fizičnim pregledom in potem klasična medicina odreagira z venepunkcijami češ, da število eritrocitov ni v mejah normale (?????) .Po drugi strani pa je zaradi veliko eritrocitov in gostejše krvi umaknilo trombocite v vranico in zato ima gospa na krvnem izvidu veliko eritrocitov zaradi konflikta s srčno mišico in manj trombocitov zaradi krvnega konflikta (krvni rak), da ne bi prišlo do krvnih strdkov- telo samo uravnava na nezavedni ravni, tako kot dihanje ko vi spite in telo samo diha brez vašega zavedanja.

Torej vranica v aktivni fazi nekrotizira- po domače dela luknje v tkivu vranice, da bi naredila prostor za umik trombocitov. Po rešitvi konflikta se v vranici prične rast novih celic, ki zapolnijo nekrotizirano – luknjičavo tkivo vranice, torej se prične celična proliferacija – v prvem delu faze zdravljenja (PCL-A) z oteklino vranice zaradi edema (nabiranja tekočine) v predelu celjenja. To povzroči povečanje vranice ali splenomegalijo. Vranica se lahko tudi vname ( splenitis ), zlasti kadar bakterije pomagajo pri celjenju. Vranične ciste se razvijejo s sočasnim zadrževanjem vode, vendar le, če je bila nekroza locirana na zunanji strani vranice. Povečanje vranice običajno opazimo pri ljudeh z levkemijo, ki morajo redno opravljati krvne preiskave ali transfuzijo krvi. Za nekoga, ki ni seznanjen z Hamerjevo medicino, ti postopki pogosto postanejo sledi, ki nenehno reaktivirajo krvni konflikt in podaljšujejo celjenje. Če vranico kirurško odstranijo, sosednja bezgavka prevzame funkcijo prejšnje vranice. Po besedah dr. Hamerja je treba razmisliti o operaciji, če je konflikt v zvezi s krvjo hud in dolgotrajen.

V fazi celjenja se trombociti vrnejo v periferni krvni obtok (to se pri gospe še ni zgodilo- zadnji krvni izvid kaže nizko število le teh in njihovo število se – začasno – poveča nad normalno mejo ( trombocitoza ali trombocitemija ). V klasični medicini se lahko povišano število trombocitov diagnosticira kot trombocitna levkemija, dejansko pa je del biološkega procesa. Ob koncu faze zdravljenja (PCL-B) se vrednosti trombocitov vrnejo v normalno stanje. Vendar pa vranica ostaja povečana.

Če povzamem ste je gospa doživela KONFLIKT PREOBREMENJENOSTI (npr. ni se počutili dovolj podprto pri svojem delu, prevelika delovna obremenitev je povezana z osebo, šefom, sodelavcem, partnerjem, ki je ne podpira, in ne s samim delom). Posledično nekrotizira srčna mišica (se stanjša), po rešitvi je doživela srčni miokardni infarkt.  Zaradi nepravilnega delovanja srca . počasnega krvnega toka je po krvi pošiljalo premalo eritrocitov in posledično premalo kisika. Ko možgani zaznajo premalo kisika v telesu se pričnejo pospešeno razmnoževati eritrociti in sicer kot pomoč telesu za prenos več kisika v vse celice telesa. Ker je klasična medicina zaznala to kot napako v telesu (policitemija), so vam izvajali venepunkcije, kar je telo zaznalo kot KONFLIKT KRVI in pričelo nekrotizirati vranico, in narediti prostor za umik trombocitov, kar se je tudi zgodilo in je vidno na krvnem izvidu- nizko število trombocitov. Zaradi pogostih venepunkcij se je telo znova in znova borilo in proizvajalo nove krvne celice eritrocite, kar je povzročilo brazgotinjenje kostnega mozga mielofibrozo.

Potek vseh težav in krvnih izvidih tu ni šlo za levkemijo, je vse posledica srčnega infarkta in logičnega zaporedja biološkega procesa vašega telesa po infarktu (prepočasen krvni tok in posledično odziv telesa s policitemijo). Zaradi pogostih venepunkcij ste doživeli še konflikt krvi, ki je sprožil biološki proces na vranici (nekroza tkiva za umik trombocitov). Po uvedbi citostatika JAKAVI pa povečanje vranice in druge težave. To je znanje dr. Hamerja in ne klasične medicine jaz nisem zdravnik in vam razlagam po novi medicini dr. Hamerja.

Imate dodatno vprašanje?