JEČMEN IN DRUGE ŽLEZE – POVEČANJE ŽLEZE NI RAK

Klasična medicina glede ječmena trdi, da nam v večini primerov ni treba obiskati zdravnika, saj so ti zelo pogosti in navadno neškodljivi. Ne posveča mu pozornosti, saj je samo ječmenček, ki se bo sam pozdravil. A tako ječmen, akna in tur so po klasični medicini definirani kot tumorji. A ko se povečajo druge žleze (tudi ječmenček je žleza), na primer jetra, mlečne žleze, žleza prostata, ščitnica… te opredelijo kot rakave tvorbe, ki jih je treba odstraniti, zdraviti s kemoterapijo, obsevanjem.

Torej za klasično medicino je ječmen majhen rdeč izpuščaj na robu veke, ki običajno nastane čez noč zaradi bakterijske okužbe v mešičku trepalnice ali v žlezi lojnici. Videti je kot mozoljček, poln gnoja. Navadno je boleč, zaradi njega zateče veka, pogosto se pojavi tudi rdečina. Opisujejo, da nastane na veki ali znotraj nje, če se okuži žleza lojnica in se navadno kaže kot majhna, otekla, rdeča izboklina, ki je lahko napolnjena z gnojnim izločkom.

Vsaka žleza ima svojo funkcijo. Ječmenček proizvaja tekočino, ki maže oko in odplavlja prah, dim…, jetra kot žleza proizvaja žolč, v mlečni žlezi nastaja mleko, žleza prostata tvori semensko tekočino, žleza ščitnica proizvaja hormon tiroksin, ki nam pomaga pri hitrem dostopu do energije in tako naprej. Samo logično se moramo vprašati, zakaj bi kar naenkrat določena žleza pričela z rastjo dodatnih celic? Zakaj so se potrebe po določenem izločku povečale? Povsem enostavno in logično – nekaj se je spremenilo.

Kakšne informacije dajemo svojim možganom, da je začela določena žleza tvoriti dodatne celice? Ko bodo prejeli novo informacijo, se bo to ustavilo. Tudi ječmen bo izginil, ko ne bo treba več dodatno mazati očesa. Ko oko ne bo več napadeno s prahom, dimom, vožnjo avtomobila pri odprtem oknu, ko nam izsuši oko…

Poglejmo kateri konflikti zaznamujejo območje, kjer se tvori ječmen…           

To področje spada pod mezoderm, ki ga nadzorujejo mali možgani. Zaznamujejo ga konflikti napada na telo. Kadar je naše oko napadeno z dimom, prahom, puščavskim peskom, mušicami, muhami, mrčesom, bodo možgani zaznali pomanjkanje tekočine za vlaženje, za mazanje očesa, da bi se prah, dim in ostalo lažje odstranilo in zbistrilo oko. Možgani bodo zaznali, da je treba povečati število celic v žlezi, kar bo omogočilo povečanje tekočine v njej.  

Torej več celic pomeni povečanje žleze, kar je vidno kot ječmen. Ko ne bo več treba dodatno vlaženje očesa, bodo bakterije dodatne celice razgradile in ječmen bo izginil.

In seveda ni govora o gnoju v samem ječmenu. To, kar klasična medicina trdi, da je gnoj, so s pomočjo mikobakterij razgrajene celice, ki so dodatno zrasle v času potrebe očesa po močnejšem mazanju očesa. Ko je vzrok za to rešen, dodatne celice niso več potrebne.

     

Poglejmo kaj se dogaja z drugimi žlezami…

Takšno dogajanje poteka na vseh žlezah in ni bolezensko. Gre za biološki proces telesa, ki vključuje rast novih celic, ko telo to potrebuje, in njihov razkroj, ko niso več potrebne. Upam, da ne boste pomislili na raka, ko se bo povečala žleza. Naj si gre za žlezo prostato, ščitnico, mlečno žlezo, jetra kot žlezo (ko telo potrebuje več žolča), znojnico (ko potrebujemo več znoja, da se telo hladi) ali lojnico (ko imamo suho kožo in jo je treba bolje zavarovati z maščobo). Naloga žleze je namreč, da se poveča vedno, ko možgani dobijo informacijo, da se mora določena količina izločka povečati na zavedni in nezavedni ravni.

Na vekah so tri različne žleze: Meibomske in Zeisove žleze, blizu dna trepalnic pa še Mollove žleze. Pri ječmenčku se ena od teh žlez poveča.

Veke so gibljive kožne gube, ki prekrivajo in ščitijo oči. Trepalnice, pritrjene na zgornjo in spodnjo veko, tvorijo drugi zaščitni ščit pred prahom in drugimi elementi, ki bi lahko poškodovali oko. Najbolj zunanje plasti veke so sestavljene iz povrhnjice – epidermisa in maščobnega tkiva. Dve mišici veke omogočata odpiranje in zapiranje vek. Notranjost vek je obložena z veznico. Glavna naloga vek je ohranjanje vlage prednje površine zrkla in roženice. Meibomske žleze in Zeisove žleze so posebna vrsta žlez lojnic, ki tvorijo olje in so na robu zgornje in spodnje veke. Blizu dna trepalnic so tudi žleze znojnice – Mollove žleze. Tako žleze lojnice kot znojnice so vgrajene v kožo dermisa, v srednji sloj kože. Izločevalni kanali žlez vek prenašajo masten sebum v solzni film, da maže oko med mežikanjem. Ko je oko denimo napadeno s prahom, pa se mazanje poveča, ker se poveča potreba po žleznih izločkih.

Ječmen se pojavi na eni veki, ko gre za povečanje žleze v prenesenem smislu, denimo ostri pogledi zlobne sosede ali ko vozimo avto pri odprtem oknu in nam prepih izsušuje samo levo veko, ki je pač bliže okna. Če se ječmen pojavi na obeh očesih ali nastane celo več ječmenov, bi posumili na prašno ali zadimljeno okolje ali kombinacijo močno onesnaženega zraka, predvsem v mestih, in naši možgani to zaznajo kot napad na telo, kot napad na oči konkretno.

Napad je lahko sporžen tudi v prenesenem pomenu. Sproži ga lahko žaljiv (»zlo oko«), oster, očitajoč, sovražen pogled zlobne sosede ali koga drugega. Konflikt se nanaša tudi na občutek iznakaženosti, umazanosti v zvezi z vekami. Če vidite koga z otečenimi, mokrimi očmi, in verjamete, da se lahko od njega okužite, če se vas dotakne ali če se vi dotaknete stvari, ki se jih je dotaknil, in ste si potem pomencali oči s temi rokami, lahko pomeni napad na vaše oči. Pristajanje na teorijo, da dotik oči po stiku s prehlajeno osebo povzroči “očesno okužbo “, samo ustvarja predispozicijo za konflikt.

  Torej vedno ko se poveča katerakoli žleza v telesu, na telesu, je telo zaznalo potrebo po določenem izločku, ki ga proizvaja neka žleza. Telo prične z rastjo dodatnih celic in je to tudi navzven vidno kot majhen ječmenček, povečana prostata, povečana jetra, povečana ščitnica itd. Tako zelo enostavna je biologija našega telesa.

Ko rešimo konflikt, bodo glive ali mikobakterije odstranile nepotrebne dodatno zrasle celice. Med celjenjem pa bomo imeli določene težave kot je zatečeno oko, pogosto uriniranje, vozliček, ali golša na vratu….  

Poglejte tudi posamezne prispevke pod DRUGO MNENJE

– Bartholinijeva žleza

– žleza slinavka- obušesna slinavka

– rak dojke – mlečna žleza

– prostata žleza

– ščitnica žleza

Vse te žleza vključno z ječmenčkom se aktivirajo, ko telo potrebuje dodatne tekočine ki jih te žleze proizvajajo, zato jih tudi imamo in NISO RAK, zato naj vas ne bo strah in zahtevajte drugo mnenje.

Apetiti po zelo dobičkonosni kemoterapiji, ki človeka izmučijo do smrti, so zelo veliki !

Imate dodatno vprašanje?