
Vnetju mehurja po dr. Hamerju botruje teritorialni konflikt. Kakor živali v naravi, smo tudi ljudje programirani, da “označujemo” svoj teritorij. Kaj se zgodi, če drugi vdirajo vanj, nam pojasnjuje naturopat Jože Medle, avtor knjige o zamolčani medicini dr.Hamerja “Zdravilo« za vse bolezni je na dosegu roke že 30 let.

Kako to poteka v naravi?
V naravi, med živalmi poteka dokaj ustaljena praksa načina življenja in posledično tudi bistveno manj konfliktov med njimi. Zanje so najpomembnejši hrana in ohranjanje vrste. Največji in najmočnejši samec navadno prevzame vodenje in skrb za teritorij, kjer se bo trop prehranjeval. Samec z urinom in blatom označi svoj teritorij, kjer se trop prehranjuje. Čeprav se pogosto zdi, kot da sta urin ali iztrebek tam slučajno, je bilo to mesto verjetno načrtovano, da bi živali oddale jasno sporočilo drugim pripadnikom iste vrste, da je to ozemlje že zasedeno. Na primer volkovi si lahko lastijo tudi do več sto kvadratnih kilometrov površine. Med posameznimi površinami so tudi tamponske cone, ki so namenjene volkovom samotarjem ali premaganim alfa samcem, ki ne smejo več na prejšnje ozemlje. Torej alfa samec bo svoj teritorij ves čas gibanja označeval največkrat z urinom. Če bo teritorij motil in vanj vdiral drug samec, bo alfa v konfliktu – nezmožnost označevanja teritorija. Njegovi možgani bodo to prevedli, da ima premalo urina za označevanje teritorija. Samčevi možgani bodo odredili razjedo (ulceracijo) sluznice mehurja z namenom začasno povečati prostornino mehurja, da bi lahko bolje in več označeval. Seveda vse poteka nezavedno.
Tudi človek ima še danes enako matrico označevanja kot tisočletja nazaj. Tako bo pri moškem v primeru motenj v teritoriju ali pri ženski motenj v gnezdu, za katerega arhaično gledano skrbi, prišlo do razjede sluznice mehurja ali sečnice, lahko tudi ledvičnega meha, torej do vnetja sluznice, podobno kot pri volku.

Kaj ljudem pomeni teritorij, ozemlje?
Lahko pomeni državo kateri pripadamo (vojna v državi – begunstvo zapustitev teritorija), kraj, kjer živimo, dom, posest. Iz tega izhajajo konflikti pri označevanju, povezani z delom, denimo tekma za višji položaj. Konflikti pri označevanju v zvezi z odnosi s partnerjem, otroci, starši, sorodniki, sostanovalci, sošolci, prijatelji, obiskovalci, sosedje, učitelji, nadzorniki, ki »prestopijo mejo« ali se vmešavajo v posel. Občutek nadzora s strani zakonca, partnerja ali starša lahko povzroči konflikt označevanja. Vdor v zasebnost, moški lahko trpi zaradi konflikta teritorialnega označevanja, ko se drugi moški zanima za njegovo ženo, ali ko njegova žena ali dekle spi z nekom drugim. Neželena spolnost ali spolno zlorabo lahko dojemamo kot vdor v intimni prostor. Otroci doživljajo konflikt v šoli, vrtcu, ali na igrišču. Ali ko se rodi sorojenec, ko si morajo deliti sobo z družinskim članom ali ko se skregajo zaradi igrače.

Denimo primer moškega, ki ima teritorialni konflikt in ne more označiti svojega ozemlja, ker si sosed lasti trideset centimetrov njegove zemlje. Spomnimo se, kako pes ali alfa samec v naravi označita svoj teritorij – označita ga z urinom. In če mora to početi večkrat zaradi motenja svojega teritorija, bo pri samcu sprožen biološki proces – razjeda sluznice mehurja, da bi s tem pridobil večji volumen v mehurju in bi lahko shranil več urina za večkratno označevanje. Arhaično gledano se bo pri moškem zgodilo isto, ne glede na to, da moški svojega teritorija nebo zares označeval z urinom. Njegovi možgani bodo dobili informacijo, da se zbere premalo urina, in sprožen bo biološki proces, ki bo razjedel sluznico mehurja in povečal volumen.

Še kak ženski primer?

Študentka, imenoval jo bom Binca, je skupaj s še dvema kolegicama stanovala v študentskem domu v triposteljni sobi. Bila je zelo mirna in rada je imela red. Ena od kolegic pa je bila zelo živahna in je velikokrat gostila obiskovalce. Ko Bince ni bilo v sobi, so njeni obiski posedali tudi na njeni postelji, ji premikali stvari. To jo je zelo motilo, moteno je bilo njeno »gnezdo«.Glasno se nikoli ni pritoževala, ker ni želela konfliktov, bila pa je v globokem konfliktu, zato seje začela razjeda sluznice mehurja. Ko je v petek prišla domov, je rešila konflikt, a se je s ponedeljkom vse začelo znova. Zdravniki so ji dve leti predpisovali antibiotike, vnetje pa se je ves čas vračalo. Nekako je izvedela zame in mi pisala. Prosil sem jo, naj mi zelo podrobno opiše, kaj jo moti v zvezi z njenim gnezdom, ali ima svoj mirni kotiček samo za sebe. Takoj ko sem prebral, da jo moti sostanovalka v študentskem domu, sem vedel za vzrok in rešitev. Predlagal sem ji, naj se nujno odseli v neko svojo sobico, kjer ne bo motena, ne glede na ceno. Razložil sem ji celoten biološki proces, kaj se ji dogaja. Po sedmih mesecih mi je sporočila, danima več težav. V živo tega dekleta sploh nikoli nisem videl, torej se z njo nisem srečal. Tako deluje biologija.
Se ta konflikt sproži tudi pri otrocih?
Navedel bom primer dečka, ko je dobil sestrico in se je mama precej bolj posvečala dojenčici kot njemu. Deček je to doživel kot konflikt za njegov teritorij: sestrica mu je »ugrabila« njegov teritorij – mamo. Pri dečku so se pričele težave z mehurjem in močenjem postelje. Treba je bilo precej truda, da je bil udeležen pri vseh opravilih v zvezi s sestrico, da je kot starejši brat mami ponosno pomagal in dobil nazaj občutek, da je on »glavni« lastnik teritorija – mame.
Katere bakterije so prisotne pri vnetju?ćš
Če pri osebi najdejo prisotnost bakterije Escherichia coli, to pomeni, da je šlo poleg že navedenih konfliktov tudi za konflikt izredno umazanih trikov, grdih sporov, ki bodo vključili še trigonom mehurja in ne le sluznice. Te bakterije so za obnovo tkiva trigonom običajne; so del biološkega procesa in z antibiotiki samo podaljšujemo fazo ozdravitve.
Če imamo dva konflikta, se tvori konstelacija markiranja, ki ustavi nadaljnjo razgradnjo sluznice, a se kaže kot kompulzivno uriniranje (takoj moramo priti do WC-ja), to pomeni večkratno uriniranje zelo malo urina. Namen te stalne nuje je zavarovati svoje ozemlje. Z
intenzivno konstelacijo lahko uriniramo vsakih dvajset do trideset minut, torej imamo nujokompulzivno označevati “to je moje”.
intenzivno konstelacijo lahko uriniramo vsakih dvajset do trideset minut, torej imamo nujokompulzivno označevati “to je moje”.

Kako poteka faza ozdravitve, ko rešimo konflikt?
V prvem delu se izguba tkiva dopolni s celično proliferacijo (rastjo novih celic in popolnitvijo tkiva) z oteklino zaradi edema (nabiranja tekočine) v predelu celjenja. Zdravilni simptomi so pekoča bolečina med uriniranjem in morebitna kri v urinu. Odvisno od moči konflikta se simptomi razlikujejo od blagih do hudih. Epileptoidna kriza se kaže kot akutna bolečina s krči ali spazmi. Klasična medicina to lahko diagnosticira kot “rak na mehurju” ali urotelijski karcinom, imenovan tudi prehodno celični karcinom. Urologi priznavajo, da z antibiotiki ne pozdravijo težav, da se velikokrat težave ponavljajo. Priznavajo tudi, da Escherichia coli velikokrat ne dela težav in je ne zdravijo, celo nasprotno ugotavljajo, da z antibiotiki naredijo več škode kot koristi.
Kako bi po Hamerjevi medicini sami rešili težave?
Treba je rešiti konflikt, kot je prikazano v primerih. Za dodatna vprašanja sem na voljo – pošljite vprašanje.

Imate dodatno vprašanje?