LEVKEMIJA NI KRVNA BOLEZEN

“V klasični medicini so različne vrste levkemije razvrščene glede na vpletene krvne izvorne celice, zato za LEVKEMIJO uporabljajo različne izraze. Vse pa imajo po novi medicini, ki jo je utemeljil nemški zdravnik dr. Ryke Geerd Hamer (1935 – 2017) izvor v SAMORAZVREDNOTENJU in za vse velja, da se po tem konfliktu sproži BIOLOŠKI PROCES telesa. Samorazvrednotenje lahko sproži izguba statusa, delovnega mesta, upokojitev, bolezen, poškodba, izguba bližnjega, staranje… (odvisno od percepcije). Različne vrste levkemije se lahko pojavijo sočasno, ali se spremenijo iz ene vrste v drugo. Odvisno v kateri fazi ozdravitve je bolnik obiskal zdravnika, zlasti z dodatnimi konflikti samorazvrednotenja, ki jih simptomi prinašajo (slabo počutje, krvavitve). Te pogosto sproži že sama diagnoza LEVKEMIJA, ko se človek prestraši,” razlaga naturopat Jože Medle.
 

Dr. Hamer je odkril pet bioloških zakonov. Denimo, prvi biološki zakon pravi, da preden se pojavi simptom, mora oseba doživeti stresno situacijo, torej močan šok – travmo ali stres, kar imenujemo biološki konflikt. Po petem biološkem zakonu pa imajo vsi procesi, ki potekajo v našem organizmu, svoj namen. Bolezen se imenuje program biološkega preživetja. Narava je tako modra, da bo naredila najprimernejši simptom za pokritje potreb, ugotovljenih v trenutku biološkega šoka, da bi zagotovila naše preživetje. Vse to izvemo v knjigi našega sogovornika “Zdravilo” za vse bolezni je na dosegu roke že 30 let.


Če prav razumemo dr. Hamerja, so pravzaprav vse vrste levkemije dobra novica. Zakaj?
Da, saj potrjujejo, da je konflikt samorazvrednotenja rešen in da je zdravljenje že v teku. Pravzaprav vsako stanje, ki se pojavi v fazi celjenja kosti, pa naj bo to artritis, teniški komolec, spremlja delna levkemija, ki traja kratek čas. Na srečo bolnikov je ne odkrijejo. V fazi ozdravitve kosti pa lahko prihaja do bolj ali manj hudih bolečin zaradi raztezanja pokostnice, ki je zelo oživčena, kar povzroča bolečino.


Kako klasična medicina razlaga levkemijo?

Po klasični medicini se pri levkemiji namesto normalnih krvnih celic v kostnem mozgu v velikem številu tvorijo nefunkcionalne celice levkoblasti, eritroblasti in tromboblasti. Ti se nato sproščajo v kri, ki jih lahko prenese v katerikoli organ (bezgavke, vranico, jetra, kožo in drugo). Zaradi čezmernega pomnoževanja teh celic v kostnem mozgu nastaja manj preostalih krvnih celic. Klasična medicina to dogajanje opredeli kot levkemijo – rakasto bolezen celic – krvnega raka.

Kako pa levkemijo pojasnjuje dr. Hamer?

Da ne gre za krvno bolezen. V ozadju je biološki proces telesa na kosteh, ki zajame tudi kostni mozeg, v katerem se rojevajo nove krvne celice.


Za katere kosti gre?

Za ploščate kosti, v katerih je rdeči mozeg, in ne dolge kosti, kjer je rumeni mozeg.
 
 

Kdaj in zakaj se prične biološki proces na ploščatih kosteh?

Ko se pri človeku prične biološki konflikt zaradi samorazvrednotenja – slaba samopodoba. To sproži osteolizo – izgubo kostnega tkiva v aktivni fazi biološkega procesa z namenom, da bi se kost v fazi zdravljenja še bolj ojačala, kot je bila prvotno, da bi posameznik lahko dosegel cilje, katere zaradi razvrednotenja ni bil sposoben doseči. V procesu razgradnje kosti pa se razgrajuje tudi kostni mozeg. Nastaja manj krvnih celic, kar vodi v anemijo (slabokrvnost) levkopenijo (znižanje koncentracije levkocitov v krvi) in trombocitopenijo (znižanje koncentracijo trombocitov v krvi). Nizki sta tudi vrednosti hematokrita (volumenski odstotek eritrocitov v krvi) in hemoglobina (snov ki daje rdečim krvničkam barvo in prenaša kisik v tkiva). To je logično glede na vedno nižje vrednosti krvnih celic v tej fazi biološkega procesa, ki predstavljajo sediment (usedlino) krvi. Tako kot kosti tudi krvne celice izhajajo iz novega mezoderma in jih nadzoruje možganska sredica – medula.
 

Kako to občuti bolnik?

Zaradi premalo eritrocitov (krvnih celic z hemoglobinom), ki med drugim prenašajo kisik v celice, je vedno bolj utrujen. Zaradi premalo trombocitov (krvnih ploščic, pomembnih pri strjevanju krvi) pa ima lahko manjše krvavitve v želodcu in črevesju ter modrice po telesu.


Za kakšen konflikt točneje gre v človeku?

Biološki konflikt, povezan s kostmi in sklepi, je resen konflikt samorazvrednotenja ali izgube lastne vrednosti. Konflikt doživljamo na primer s ponižanjem, obtožbami, grajo, slabšalnimi opazkami. S fizično, spolno, verbalno zlorabo. Neuspehom v službi, šoli, športu, partnerskem odnosu, kot starš ali partner. Z intelektualno, umetniško, atletsko neuspešnostjo. Ali občutki sramu in krivde.


Kaj še lahko izzove notranji konflikt?

Izguba statusa, delovnega mesta (»sem brez službe«), upokojitev, bolezen ali poškodbe, staranje (»nisem več tako dober, kot sem bil«, »staram se in sem neuporaben«). Izguba bližnjega, zaradi katerega smo se počutili cenjenega in potrebnega.


Pomemben je torej tudi odnos do sebe? Pazimo torej, kaj mislimo, kajti misli se lahko uresničijo…

Da, način, kako se dojemamo ali govorimo sami s seboj: »nikoli mi ne bo uspelo«, ustvarja miselne predispozicije za splošne konflikte samorazvrednotenja. Našim možganom podajamo nove informacije. Telo gre v akcijo in bo ojačalo kost, ki sodeluje pri neuspehu te osebe. Ne glede na to, katero kost bo telo uporabilo v biološkem procesu v aktivni fazi, bo obnova kostnega mozga (panmieloftoza) potekala na vseh ploščatih kosteh. Nastajanje krvnih celic pa bo okrnjeno na vseh ploščatih kosteh. Ko prizadeta oseba denimo zamenja službo, ima novega nadrejenega, ki ga hvali in spoštuje (nove informacije možganom), bo prešla v fazo ozdravitve. Prične se obnova kosti in kostnega mozga.

Kje poteka obnova kosti?

Med kostjo in pokostnico (periost- kožica na kosti). Tja se nalaga nezrelo kostno tkivo (kalus), ki prodira v fazi ozdravitve v razgrajeno kostnino pod določenim pritiskom. Pri tem se pokostnica dviga – odmika od kosti. Sestavni del kalusa so obvezno in nujno potrebni tudi levkoblasti, nezrele kostne celice, ki jih klasična medicina v tej fazi ne želi.
 

To odmikanje pokostnice od kosti verjetno lahko zelo boli…?

Da, saj je pokostnica zelo oživčena in raztegnjeni živci povzročajo bolečino. Bolečina traja bolj ali manj šest tednov.


Kako poteka samozdravljenje po rešitvi konflikta – kako si je to zamislila narava?

Poteka v štirih fazah. Prva faza je mirna anemija, levkopenija in trombocitopenija. Prve tri tedne so vrednosti krvi še nizke. Na tej točki pa je nizko število krvnih celic zavajajoče. Širjenje krvnih žil (vazodilatacija) namreč med fazo ozdravitve poveča volumen krvi v prid plazme. To je precej večje od aktivne faze, ko so žile zožene in je volumen krvi manjši, krvnih celic pa je na videz več. Krvi je pa manj samo zaradi manj tekočine – plazme (vazokonstrikcija), saj so med fazo aktivnega konflikta krvne žile zožene.

V trenutku preklopa v fazo širjenja krvnih žil se zdi število krvnih celic na kubični milimeter odvzete krvi za preiskavo nizko. V resnici se absolutno število celic ni spremenilo. Dodana je samo tekočina – serum. Enako velja za raven hemoglobina in hematokrita.
Še enkrat bi opozoril na sam odvzem krvi glede na fazo biološkega procesa in količine plazme. Količina plazme namreč ključno vpliva na količino krvnih celic, saj enkrat plavajo v več, drugič v bistveno manj plazme.


Ali klasična medicina na to ni pozorna?

Ne, zato so laboratorijski podatki zavajajoči. Laboratorij zdravniku sporoči le podatek, koliko posameznih krvnih celic so našli v določeni količini krvi. Drugi zavajajoči podatek je hematokrit. Tudi pri hematokritu laboratorij zdravniku ne pove, v kakšni fazi je bila kri odvzeta, kar je bistveno.

Kaj se dogaja v drugi fazi samozdravljenja po rešitvi konflikta?

V drugi fazi so še vedno slabokrvnost, trombocitopenija in porast levkoblastov. Po treh do šestih tednih v fazi ozdravitve začne kostni mozeg tvoriti veliko količino levkoblastov. Levkoblasti so specializirani levkociti. Njihova glavna naloga je podpirati popravilo kosti, ki trenutno poteka in je del biološkega procesa telesa. Povečanje števila levkoblastov ne vpliva na število normalnih levkocitov, ki pomagajo pri delu bakterij v fazi celjenja kosti. Ko levkoblasti opravijo svoje delo, jih organizem ponovno vsrka in nadomesti z novimi, dokler ni nastajanje normalnih celic spet v polnem teku. Tisti levkoblasti, ki se ne morejo razgraditi v jetrih, ostanejo v periferni krvi, kjer jih najdejo s preiskavo krvi.


Kako klasična medicina obravnava te levkoblaste v drugi fazi?

Ker se levkoblasti razlikujejo od levkocitov, jih obravnava kot »nezrele« in »rakaste« (rak krvi), čeprav ne kažejo celične delitve (mitoze). Patologi pri vseh rakih opredelijo raka ravno na podlagi nenormalne rasti celic. V tem primeru te rasti ni. Pa je to vseeno rak! Visoko število levkoblastov je tisto, kar diagnosticirajo kot rak – levkemijo. Zaradi izjemne utrujenosti zaradi stalne slabokrvnosti v tej drugi fazi odkrijejo večino primerov levkemije.


Zakaj je bolnik v drugi fazi tako utrujen?

Predvsem zaradi premalo eritrocitov, ki prenašajo kisik. Če ni dovolj kisika v telesu, je utrujenost logična posledica. Pomislimo s kakšnim naporom pridejo alpinisti brez kisika na vrh Himalaje. Glede na Hamerjevo medicino je prekomerno nastajanje levkoblastov pozitiven znak, da je človek rešil konflikt samorazvrednotenja in da se kost, vključno s kostnim mozgom, zdaj obnavlja. Zato je višje število levkoblastov normalno in je sestavni del biološkega procesa telesa!

Kaj naredi kemoterapija in obsevanje v tej situaciji?

Je smrtno nevarna, saj biološki proces ustavi, pobije vse celice. V drugi fazi se je začelo tudi tvorjenje eritrocitov (rdečih krvničk), vendar je njihovo število opazno šele kasneje. V tej fazi obstaja zaradi nizkega števila trombocitov (trombocitopenija) še vedno nevarnost lahke krvavitve, tako kot v prvi fazi. Obsevanje bolnika vse skupaj močno poslabša. To je znano iz zgodovine atomskih bomb na Japonskem po drugi svetovni vojni in iz jedrske nesreče v Černobilu. Sevanje je ljudem zelo poškodovalo rdeči kostni mozeg in posledica je bila ravno levkemija. Medicinsko obsevanje in kemoterapija prav tako uničujeta kostni mozeg! To je najbolj škodljivo, če se kost celi. Kostni mozeg mora namreč poleg obnove kosti premagati še poškodbe, ki jih povzročita radiacijska »terapija« in kemična zastrupitev – kemoterapija.


Kako poteka tretja faza samozdravljenja po rešitvi konflikta?

V tretji fazi poteka dvig eritroblastov in tromboblastov – na koncu levkemične faze, se začne krepiti tudi tvorba rdečih krvnih celic. Zdravniki zelo pogosto preverjajo krvno sliko pri teh bolnikih in vse te faze opazijo. Vendar je veliko število novih nezrelih krvnih celic (eritroblastov) funkcionalno neuporabnih kot prenašalcev kisika, saj še niso do konca razviti v eritrocite. Takrat vsaj za kratek čas pride do tvorbe eritroblastov in levkoblastov skupaj. Hematologi vidijo to kombinacijo kot dvojno grožnjo, imenovano “eritrolevkemija”. Gre pa za sestavni del biološkega procesa. Ravno tako se začne tudi tvorba trombocitov. Tako kot eritroblasti so prvi novi trombociti (imenovani tromboblasti – nezreli) še vedno funkcionalno pomanjkljivi in nimajo sposobnosti strjevanja krvi. Vendar pa v klasični medicini povišano število tromboblastov velja za »krvno motnjo«, imenovano »trombocitna levkemija«. Na podlagi nezrelih krvnih celic, ki se rojevajo v tej fazi, je klasična medicina definirala kar nekaj različnih imen za levkemijo.

Kaj pa se dogaja v četrti fazi samozdravljenja po rešitvi konflikta?

V četrti fazi gre za nastajanje normalnih levkocitov, eritrocitov in trombocitov. V zadnjem delu faze ozdravitve se krvne vrednosti vrnejo v normalno stanje, predvsem tako v periferni krvi kot tudi v kostnem mozgu. To je še posebej pomembno za trombocite in njihovo sposobnost strjevanja krvi. V tej fazi dozorijo vse krvne celice. Tukaj je zelo pomembno poudariti, da za tvorbo eritrocitov telo potrebuje železo. Ker gre v tem primeru za velike količine eritrocitov, telo potrebuje veliko železa, kar lahko vodi v njegovo pomanjkanje. Za razliko od prve aktivne faze, ko kostni mozeg tvori vedno manj eritrocitov in se železo iz hrane ne porabi, to zdravniki vidijo v laboratorijskem izvidu kot povišane vrednosti železa. Bolezen opredelijo kot hemokromatozo, v bistvu pa je to le del biološkega procesa.


Vse skupaj, vse štiri faze, so, kot pravite, normalen biološki proces?

Da, in ta ne sme biti moten s kemoterapijo in obsevanjem. Pri levkemiji je največji problem nerazumevanje klasične medicine te bolezni, saj je bolnik v primeru, ko je krvnih celic precej pod normalo, prisiljen na njihovo transfuzijo v bolnišnici ali urgenci. Terapevti Hamerjeve medicine nimajo licence za takšen poseg in tega ne smejo izvajati niti nimajo na razpolago krvi ali njenih sestavin. To bi lahko naredil en ozaveščen zdravnik, ki bi razumel Hamerjevo medicino in biologijo človeka. Ob pogojevanju kemoterapije in obsevanju pa vse skupaj nima nobenega smisla, saj se pri takem zdravljenju kostni mozeg še dodatno zelo uniči.


Kaj pa darovani kostni mozeg?

Ta nima nobenega učinka, ker ga telo nikoli ne sprejme. Pridelane matične celice darovalca vbrizgajo v krvni obtok ob predpostavki, da bodo potovale v kostni mozeg. Tam naj bi se naselile in začele tvoriti “normalne levkocite”. Radioaktivno označevanje darovalčevega kostnega mozga pa je pokazalo, da v nekaj tednih v prejemnikovem telesu ni več tujega kostnega mozga. Vse je bilo uničeno.


Zakaj?

Kot posledica naravne reakcije telesa na tuje celice. Nekateri imajo srečo in jim z obsevanjem ter kemoterapijo ne uničijo prav vseh matičnih celic, tako da se preživele lastne celice borijo in razmnožijo v takšnem obsegu, da človek preživi. Spodaj podajam tabelo bolnika z diagnosticirano levkemijo (ni prejemal kemoterapije). Spremljal sem ga skoraj leto dni in si v tabelo zapisoval podatke nekaterih parametrov krvne slike. Ti so dokaz, da zgoraj navedene trditve držijo. Ta bolnik je s pomočjo zdravnika, ki dobro pozna biologijo človeka, pomagal v posameznih fazah biološkega procesa, da je na urgenci prejel transfuzijo krvi oziroma posamezne krvne celice. Tako je lažje prenašal težave v posameznih fazah.
 

Ali lahko na koncu še na kratko povzamete, kako bolniku z levkemijo pomaga v posamičnih fazah medicina dr. Hamerja oz. katere prehranske dodatke (omenili ste železo – v kakšni obliki…) priporočate bolniku še uživati?

Morate razumeti, da je farmacevtski lobi zelo močan povsod po svetu, še posebej v ZDA, Kanadi, Evropi, Avstraliji, Novi Zelandiji, Južni Afriki itd. Ta lobi izdeluje za vse medicinske fakultete študijske programe in protokole za zdravnike. Vsa dodatna izobraževanja so v domeni tega lobija. Če zdravnik krši protokol, mu vzamejo licenco. Tako so licenco vzeli tudi dr. Hamerju, ker ni želel uporabljati kemoterapije. Ljudje, ki so v biološkem procesu na kosteh v posamičnih fazah potrebujejo transfuzijo celotne krvi, ali posameznih krvnih celic. Terapevti Hamerjeve medicine ne smejo, pa tudi nimajo možnosti pomagati s pomočjo transfuzije krvi, ki jo potrebujejo v posamezni fazi samozdravljenja. To lahko stori zdravnik klasične medicine, ki dobro pozna biologijo človeka in je ozaveščen, da kemoterapija vodi v poslabšanje stanja pacienta, ne pa k ozdravitvi.

 
Dodajanje železa ni smiselno v fazi anemije, ko je krvnih celic – eritrocitov premalo, saj se železo ne bi moglo vezati in bi lahko povzročilo celo dodatne težave npr. hemokromatozo. Železo je smiselno in nujno dodajati na koncu tretje faze in v četrti fazi, ko je rdeči kostni mozeg zopet sposoben proizvajati zrele eritroblaste, takrat se potreba po železu zelo poveča. Najboljši naravni vir je hem železo – uživanje jetrc in rdečega mesa, saj se to železo zelo dobro porabi. NEhem železo se nahaja v hrani rastlinskega izvora, vendar ga telo porabi le cca. 20%. Vegani morajo biti zato zelo previdni in upoštevati določene zakonitosti, da se železo bolje absorbira. Veliko železa vsebujejo razni oreščki in semena (mandlji, lan, sezam) vendar lupina le teh vsebuje fitinsko kislino, ki onemogoča absorbcijo železa, zato je nujno potrebno namakanje oreščkov, da se fitinska kislina razgradi.
 
Uživanje živil, ki vsebujejo veliko kalcija in železa ni dobro, saj se železo v prisotnosti kalcija slabo izkoristi- torej uživanje živil bogatih z železom vnašamo 2 uri pred kalcijem. Zelo pomaga, če poleg živil bogatih z železom vzamemo tudi več C vitamina, ki pripomore k boljši absorciji železa. Ravno tako uživanje polifenolov (kava, črni čaj, tudi metin čaj, kakav, celo kamilice…zmanjšajo absorbcijo železa, zato te napitke vnašamo ločeno 1-2 uri po, ali pred vnosom železa. Vnos železa v obliki tablet ne priporočam, boljša je opcija preko infuzije. Ko poteka biološki proces telesa na kosteh in kostnem mozgu je bolnik zelo utrujen in je seveda najbolj priporočljiv počitek in primerna hrana, spremljanje vrednosti krvi, in ko laboratorijski izvid pokaže rast krvnih celic in hemoglobina, dodajanje bogate hrane z železom in C vitamina.
 
Zelo učinkovito zdravilo pri splošni oslabelosti bolnika je gemoderivat bela jelka (latinsko Abies Pectinata), ki pomaga pri produkciji kostnega mozga in jačanjem skeletnega sistema in na celični ravni deluje na celice osteoblaste in eritroblaste. Takšnemu bolniku dodajamo tudi gemoderivat navadni gaber (latinsko Carpinus Betulus), ki tudi krepi kostni mozeg na celični ravni – megakariociti. Gemoderivati so narejeni iz brstov posameznih rastlin in v Sloveniji zelo slabo poznani.
 

Imate dodatno vprašanje?