
Še en konflikt povezan z zalogajem – BARTHOLINIJEVA ŽLEZA. Mlada dama me je po predavanju kontaktirala, da ima že dve leti povečano BARTHOLINIJEVO ŽLEZO samo na levi strani. Ginekolog je predpisoval antibiotike, vendar ni dosti pomagalo. Vsa tkiva endodermalnega področja, ki jih nadzoruje možgansko deblo uvrščamo v konflikt ZALOGAJA, pa naj gre za hrano, pijačo, zrak, vonj, sluh, vid… Če so težave na desni strani telesa pomeni »ne morem do želenega zalogaja«, če so na levi – »rad bi se iznebil neprijetnega zalogaja«.
Povečano žlezo je imela na levi strani, kar je pomenilo da bi se rada iznebila zalogaja, seveda povezanega s spolnostjo, saj je funkcija Barolinijeve žleze proizvodnja in izločanje tekočine za mazanje vhoda v nožnico… Vprašal sem jo, če ima strah pred penetracijo penisa…odgovor je bil pritrdilen. Razložil sem ji, da je funkcija Bartholinijeve žleze proizvodnja smegme – izločka za vlaženje vhoda v nožnico, da penis lažje prodre, zato se celice povečujejo in s tem se poveča žleza. Ker je prisoten strah, do vzburjenja ne pride in posledično je težava in strah še večji in nožnica ni pripravljena, je suha…
Zato goji strah pred takšnim seksom, svojim možganom daje signale – informacije, da je tam spodaj vse zelo suho…..zato telo želi pomagati in prične se rast celic v BARHOLINIJEVI ŽLEZI da bi žleza na ta način proizvedla več smegme za mazanje vhoda v nožnico…..to povečanje žleze klasična medicina smatra za patološko.
Mlada dama je razumela zakaj ima težave, zakaj se žleza povečuje in dogovorila sva se, da partnerju lepo razloži, naj vse skupaj upošteva in se z mlado damo najprej malo poigra, nežno in dalj časa, naj uporabita lubrikant. Po 4 mesecih mi je poslala elektronsko sporočilo z zahvalo, da je z njo vse v redu in da se s partnerjem prav lepo igrata…….tako deluje biologija.
Kot že napisano pa se lahko poveča žleza na desni strani, kar bi pomenilo nasprotno, torej želeti zalogaj, močno željo po spolnosti, vendar NE MORETE DO TEGA ZALOGAJA iz različnih razlogov. Lahko da imate partnerja, ampak ni tako vroč, ni tako zavzet za spolnost kot vi, ali pa partnerja sploh ni, libido pa je zelo močan. Če je želja po seksu večkrat zelo močna, tako močna, da žleza izloča smegmo, se smegma porabi in izrabi.
Če se to večkrat zgodi, dobijo možgani informacijo, da je smegme premalo in prične se celična proliferacija v žlezi, kar pomeni več celic večja bo sama žleza, če je želja zelo močna in pogosta, se lahko žleza zelo, zelo poveča, da bi lahko zagotovila dovolj smegme- maziva, saj je žleza majhna in lahko proizvede le določeno količino smegme. Če so želje bolj pogoste se žleza večkrat izprazni in možgani to razumejo premalo smegme in zato začnejo proizvajati več celic žleze, da bi zagotovili večje količine maziva.
Medicino dr. Hamerja moramo samo razumeti, izgleda banalna rešitev, ampak dejansko je rešitev samo ena. Naši možgani ne razumejo besede SEKS, ker v naravi ni seksa, je samo oploditev, gre za ohranitev vrste, ne za užitek. In možgansko matrico (ko smo bili še del narave) imamo enako še danes, torej oploditev, zato naši možgani vedno, ko si želimo spolnosti to prevedejo v željo po oploditvi.
Tudi v primeru ko bi oba partnerja uživala v spolnosti in imela veliko spolnosti, bi se lahko žleza izpraznila in možgani bi tudi v tem primeru dobili informacijo, da je premalo smegme, bi se pričela celična proliferacija- rast novih celih in povečanje žleze. Rešitev je preventivna uporaba lubrikanta v takšnem primeru, da ne pride do suhosti in napačnih signalov možganom.
Na enem slovenskem forumu, kjer odgovarja na vprašanja ginekolog sem zasledil odgovor ginekologa na podobno vprašanje kot sem ga dobil tudi sam. Moj odgovor je opisan zgoraj, kopiram pa odgovor uradne stroke, torej ginekologa – citiram:
“hm? Pravite, da gre za Bartholinijevo žlezo? To je žleza, ki z izvodilom konča v zunanjem spolovilu, natančneje na notranji strani malih sramnih ustnic tik pred vhodom v nožnico. Če se izvodilo zamaši, se žleza poveča in vsebina se potem pogosto vname, torej nastane gnojno vnetje. Takrat je najboljša rešitev prerez žleze ter odstranitev gnoja. Če bodisi do vnetja ne pride ali se v zelo začetni fazi vnetje prepreči z antibiotikom, se vnetje ne razvije oziroma ne konča z gnojno vsebino (abscesom), ampak nastane Bartholinijeva cista, ki lahko vztraja, se pa včasih spontano zmanjša. Vpliva na to velikega nimamo, oziroma ga imamo, ampak to zahteva precejšnje spremembe v življenjskem slogu, kar je na dolgi rok nesmisel. Vsako draženje lahko žlezo poveča ali ponovno povzroči infekcijo ter gnojno vnetje, najbolj pa žlezo dražimo pri spolnih odnosih. Se zavoljo tega za mesece odpovedati spolnim odnosom pa nima veliko smisla. Torej? Mislim, da za enkrat ob ne vnetem stanju žleze res ni kaj narediti, ker se ne vnete ciste BŽ ne odpira, ob prvi ponovitvi vnetja, pa bi bilo smiselno žlezo odpreti in očistiti.Drugi trajni pristop je popolna odstranitev ciste, čemur pa se kirurgi izogibajo, ker ni tako nezahtevno kot se na prvi pogled zdi”… konec citata.
Dr. Hamer je težave in rešitev z Bartholinijevo žlezo opisal že leta nazaj, zato bi bil nasvet ginekologa lahko drugačen, saj dr. Hamer ni bil vrač, temveč zdravnik, torej sta oba končala Rockefellerjevo medicinsko fakulteto.
Imate dodatno vprašanje?